نظافت کف پوش لمینیت

چگونه لمینت منزل را تمیز کنیم؟

اگر قصد لمینت کردن کف خانه خود را دارید بهترین تصمیم را گرفته‌اید. باید گفت که لمینت‌ها بسیار با دوام هستند و زندگی بر روی آنها راحت و لذت بخش می‌باشد. شاید هنگامی که صحبت از نظافت لمینت می‌شود به نظر کار سختی باشد اما واقعیت این است که با رعایت چند نکته کوچک، نظافت آن بسیار ساده و کم هزینه می‌باشد. یکی از مواردی که هنگام خرید لمینت به آن توجه دارید رنگ آن است که در مرحله اول سلیقه شما تعیین‌کننده رنگ انتخابی می‌باشد؛ اما بهتر است این را هم در نظر بگیرید که نظافت لمینت با رنگ‌های متوسط و مات ساده‌تر می‌باشد. لمینت‌های تیره و براق شاید دارای جذابیت بیشتری باشند اما لک‌ها و رد پاها را بیشتر چشم میاورند.

در زیر روشی برای نظافت لمینت‌ها به شما ارائه خواهد شد که هم برای لمینت‌های براق و هم مات کاربرد دارد و مواد مورد نیاز آن در هر خانه‌ای یافت می‌شود و ارزان است:

وسایل مورد نیاز نظافت لمینت:

  1. جارو (ترجیحا جارو برقی که گرد و خاک را به طور کامل بگیرد)
  2. طی (طی باید قابل چلانده شدن باشد)
  3. سطل
  4. نصف لیمو
  5. نصف فنجان سرکه سفید
  6. آّب گرم

نحوه نظافت لمینت منزل

در ابتدا زمین را جاروبرقی کشیده تا گرد و خاک کامل گرفته شود تا این گرد و خاک و پرزها هنگام طی کشیدن گوله نشوند. بهتر است از برس سر جارو برقی که مناسب سطوح بدون فرش است استفاده شود تا به سطح لمینت آسیبی وارد نشود.

در داخل سطل آب گرم ریخته (حدو ۴ لیتر) و نصف فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید.طی را به محلول رقیق فوق آغشته کنید و سپس آنرا به طور کامل بچلانید تا طی فقط نمناک باشد (آب نباید از آن چکه کند) زمین را یک دست طی کشیده و آب سطل را در نهایت دور بریزید. مجددا در داخل سطل آب گرم ریخته و این بار آب نصف لیمو را در آن بچکانید و مانند مرحله قبل طی بکشید. در مرحله آخر طی را بشوئید و بدون هیچ افزودنی برای بار سوم زمین را طی بکشید و حالا اجازه دهید سطح با جریان هوا خشک شود. با این روش لمینت کاملا تمیز شده و صدمه ای هم به آن وارد نمی‌شود.

نکات مهم حین نظافت لمینت خانه

  1. هیچ گاه از محلول قوی هیچ شوینده‌ای برای تمیز کردن لمینت استفاده نکنید (حتی سرکه) زیرا ممکن است به رنگ لمینت آسیب برساند. همواره از محلول رقیق استفاده کنید و محلول رقیق را ابتدا دستنال یا طی بزنید و سپس به لمینت بکشید.
  2. از طی‌ای استفاده کنید که قابلیت چلانده شدن داشته باشد تا بتوانید آب اضافی آن را بگیری و آب از آن چکه نکند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی